Wystawy

środa, 17 sierpnia 2011

WIK 2

No tak, i znowu wyszło nam, że WIK. Tym razem jednak jako Wystawa Ilustracji Komiksowej. Zaczęliśmy pracę nad drugim projektem. Szczęśliwie współpraca z Księgarnią Traffic Club układa nam się znakomicie i znowu będziemy organizować wystawę w tym ciekawym miejscu:)
Planujemy pokazać prace Krzysztofa Chalika - grafika, ilustratora, rysownika komiksów, który obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Jego praca, wysłana na konkurs zorganizowany przez FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) i WBK Bank Zachodni na komiks o tematyce ekonomicznej, zdobyła III miejsce i specjalne wyróżnienie od Jacka Fedorowicza i Tomasza Bagińskiego. Teraz Krzysiek pracuje nad multimedialnym komiksem Leanne, będącym spin-offem do historii Torkila Aymore'a, bohatera serii Gamedec Marcina Przybyłka, oraz nad komiksem Shadow Healer dla jednego z amerykańskich wydawnictw.
Jego twórczość ma swój własny, specyficzny charakter, dzięki czemu i nasza wystawa będzie wydarzeniem niecodziennym.

Nie będzie ona bowiem tylko pokazaniem obrazu. Do wszystkich ilustracji kompozytor Robert Letkiewicz stworzył, bowiem, muzykę, która idealnie komponuje się z obrazem. Będąc wręcz uzupełnieniem przedstawionej na nim historii sprawia, że staje się on jeszcze bardziej sugestywny i silniej działa na odbiorcę. Robert ukończył Music Composition for Film and TV w Berklee College of Music i zdobywał swoje umiejętności, ucząc się u wielu słynnych artystów-kompozytorów muzyki filmowej.
Współpracuje on z Krzyśkiem Chalikiem i Marcinem Przybyłkiem przy tworzeniu Leanne, do której robi animacje i pisze muzykę.
Stworzył też podkład dźwiękowy do serii Gamedec - jego płyta Gamedecverse jest dostępna na stronie autorskiej Marcina Przybyłka http://www.gamedeczone.com/
Jego najnowsza płyta - Spaceport - miała swoją premierę w trakcie tegorocznego XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, organizowanego przez wydawnictwo Solaris.

Robert Letkiewicz to człowiek, który używa muzyki do kreowania obrazu emocjonalnego. Z materii tak delikatnej, jaką jest dźwięk, potrafi tkać niezwykłe gobeliny uczuć. Obok jego utworów nie sposób przejść obojętnie.
Podobnie, jak obok grafik Krzysztofa Chalika - ładunek emocjonalny zawarty w tych ilustracjach potrafi przyciągnąć uwagę, zaniepokoić, ale i zaintrygować. Intuicyjnie czujemy, że to, co widzimy, to nie wszystko; że jest tam coś jeszcze, niewidzialnego gołym okiem. 'Coś', co tylko przeczuwamy, ale nie daje nam spokoju i ciągle zmusza do powrotu, bo a nuż uda się uchwycić wzrokiem umykające elementy.


Nasza wystawa będzie miała swój wernisaż pod koniec października, ale o tym i o innych szczegółach już w następnym poście:)

Strona Krzysztofa Chalika: www.kchalik.com
Strona Roberta Letkiewicza: www.robertletkiewicz.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz