Wystawy

O nas

O nas, czyli - Notki o organizatorkach :-)

My na wystawie w Poznaniu - księgarnia Bookarest w Starym Browarze.

Miłośniczki książek, starające się popierać wszelkie działania mające na celu promowanie pięknej i zaangażowanej książki dla czytelników w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem książki skierowanej do najmłodszych.

Absolwentki Studium Podyplomowego "Edytorstwo i Rynek Książki" 2008/2009 w Warszawie - tak, tam się poznałyśmy:-)))


Iwona Czapla
 Działa dwutorowo: zawodowo związana z jednej strony branżą logistyczną, ale z drugiej – z zamiłowania i potrzeby ducha – z branżą wydawniczą. Ukończyła studia Ukrainistyki na Uniwersytecie Warszawskim i od 2007 roku współpracuje z wydawnictwem SOLARIS jako tłumaczka literatury rosyjskiej i ukraińskiej.

Do tej pory przetłumaczyła 6 książek i kilka opowiadań.

Aktywnie uczestniczy również w tworzeniu internetowej Encyklopedii Fantastyki, której twórcą jest redaktor naczelny Wydawnictwa SOLARIS – Pan Wojtek Sedeńko.

Pomysłodawczyni i współorganizatorka wystaw ilustracji książkowej w Warszawie (czerwiec-sierpień 2011, marzec-kwiecień 2012), Szczecinie (maj-sierpień 2012) i Poznaniu (czerwiec-wrzesień 2012).

Organizatorka Wystawy Ilustracji Komiksowej Krzysztofa Chalika z oprawą muzyczną autorstwa Roberta Letkiewicza, którą można było zobaczyć w listopadzie i grudniu 2011 roku w Warszawskiej Księgarni Traffic Club.

Tatiana Zgaińska-Filipowska


Działa dwutorowo: zawodowo związana z zarządzaniem projektami i jakością w jednej z niemieckich firm, a z drugiej strony planuje intensywniejszą działalność na rynku wydawniczym. Z wykształcenia filolog germański. Autorka publikacji bibliograficznej dot. historii Wielkopolski „Die Schriften Adolf Warschauers (mit sekundärer Literatur über den Archivar). Eine Bibliographie zur Geschichte und Geschichtswissenschaft um die Jahrhundertwende des XIX. zum XX. Jahrhundert in Großpolen”.

Tłumacz podręcznika do przyrody „Nawigator” (Wyd. LektorKlett), szeregu tekstów handlowych, prawnych i technicznych oraz fragmentów literatury dla dzieci jako potencjalnych propozycji wydawniczych dla wydawnictwa Zakamarki.

Po praktykach w wydawnictwie Zakamarki współpracuje z tym wydawnictwem w zakresie krótkich recenzji książek przed ich wydaniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz