Wystawy

czwartek, 14 marca 2013

Halina Pieścik

Postanowiłam jeden post poświęcić Halinie, jako że jej udział w Salonie Ilustratorów uważam za rzecz ważną i nasz wspólny sukces. Znaczy to, że Wystawa Ilustracji Książkowej spełnia swoje zadanie - pokazuje i promuje Ilustratorów i ich godne uwagi prace.

Halina Pieścik do tej pory reprezentowała Polskę w projekcie WIK - czyli Wystawa Ilustracji Książkowej artystów z całego świata, którą to wystawę pokazywałam od 2011 roku w różnych miejscach naszego kraju.

W tym roku wystawa ta zawitała do Poznania na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży, a prace Haliny zawędrowały do Salonu Ilustratorów, z czego jesteśmy bardzo dumne i niezwykle się cieszymy:)

Halina Pieścik przy plakacie własnego projektu, na pierwszej Wystawie Ilustracji Książkowej.
Księgarnia Traffic Club, Warszawa, maj 2011
Halina Pieścik
Specjalistka od czerni i bieli, co nie powinno dziwić, jest bowiem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży o profilu Techniki Graficzne. Czasami używa koloru, głównie jednak pozostawia go dla obrazów olejnych.
Od zawsze interesowały ją historie zawarte w obrazie i obrazy zawarte w tekście. Podążając za tymi zainteresowaniami studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i równolegle uczęszczała na kurs ilustracji do studia profesora Janusza Stannego.
Oprócz ilustracji książkowych, które głównie wykonuje na zlecenie, zajmuje się malarstwem olejnym, aranżacją ekspozycji i projektowaniem wnętrz. Jest także autorką kolaży i plakatów, mocno osadzonych w literze, ponieważ typografia i projektowanie pięknej książki są jej bardzo bliskie (absolwentka Warszawskiego AKTu).
Wykonała ilustracje do książek Mariny i Siergieja Diaczenków Rytuał, Tron, Miedziany Król, Ostatni Don Kichot, które ukazały się nakładem wydawnictwa Solaris.
Jej prace zostały pokazane w ramach Wystawy Ilustracji Książkowej artystów z całego świata organizowanej w czerwcu 2011 roku w warszawskiej Księgarni Traffic Club; w Szczecinie w Książnicy Pomorskiej w maju 2012 roku i w poznańskiej Księgarni Bookarest w czerwcu 2012 roku.
Obecnie mieszka i pracuje w Londynie, gdzie, między innymi, wykonuje projekty dekoracji ciasteczek dla sieci kawiarni Gail’s Artisan Bakery.
Prowadzi również warsztaty dla dzieci, które mają ułatwić młodym odbiorcą rozumienie znaczenia ilustracji i pobudzić niezwykłą dziecięcą wyobraźnię.

Halina Pieścik na Wystawie Ilustracji Książkowej w Księgarni Traffic Club obok swoich prac i z książką "Miedziany Król" (wydawnictwo SOLARIS)
  

Halina Pieścik na Wystawie Ilustracji Książkowej w Księgarni Traffic Club z Iwoną Czaplą

1 komentarz:

  1. czyję sie taka mała i zarazem wielka ;)
    Pozdrawiam Halina

    OdpowiedzUsuń