Wystawy

sobota, 15 czerwca 2013

Alchemia Tańca

W czerwcu w Księgarni Traffic Club przy ul. Brackiej w Warszawie zapraszamy na wystawę fotografii "Alchemia Tańca"
  
Taniec, to jeden z najbardziej magicznych elementów kultury człowieka. Ważny we wszystkich częściach świata. Raz jest rytuałem, raz zabawą, innym razem wyrazem najgłębszych uczuć. Taniec pozwala nam stać się twórcami ulotności, czegoś nieuchwytnego i magicznego. 

Alchemia, to tajemniczość i przeobrażanie. To ruch, przechodzący przez trzy fazy alchemicznej przemiany – Nigredo, Albedo i Rubedo, z których każda jest wyrazem innych emocji i innych historii. 

Wystawa „Alchemia Tańca”, to wystawa zdjęć fotografików, którzy wyrażają taniec w obrazie. Umiejętnie potrafią uchwycić moment ruchu, czasami w niezwykłych jego kontekstach.
W tańcu, podobnie, jak w alchemii, wszystko się przeobraża, ukazując tym samym nie tylko różne widzialne historie, ale także emocje tancerza, jego siłę, jego delikatność i charakter tego, co chce przekazać.

Do udziału w wystawie zaprosiliśmy artystów, którzy na co dzień zajmują się trudną sztuką fotografii. Dzięki ich pracom na wystawie możemy pokazać różne oblicza tańca i to, co tancerz może poprzez ruch wyrazić. Możemy również dostrzec to, czego zazwyczaj, w czasie szybkiego ruchu tańczących, nie dostrzegamy.
Zdjęcia, bowiem, zatrzymują chwilę, a czasami ułamek sekundy, dzięki czemu, patrząc na fotografię, możemy zatrzymać się na konkretnym ujęciu, konkretnej pozie, konkretnym ruchu i emocji. Obraz opowiada przez to własną historię, a dzięki niemu taniec wykracza poza swoje granice, dając możliwość niezliczonej ilości interpretacji.
 
Fotograficy, których zdjęcia można obejrzeć na wystawie:

Daria Pawęda
Z zamiłowania fotograf oraz podróżnik. Chętnie odwiedza miejsca rzadko odwiedzane przez turystów. Pasjonuje się również muzyką etniczną oraz tańcem. Sama również tańczy m.in. flamenco, bharatanatyam, taniec orientalny.
W swoich fotografiach uwiecznia różne zakątki świata, a także świat artystów, muzyków i tancerzy.

Tatiana Pałucka
https://www.facebook.com/tatianaartphoto 
Tatiana Pałucka. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii, urodzona na granicy Europy i Azji.  Zafascynowana tańcem, który daje  jej poczucie wolności.  Dotychczas mieszkała w kilku krajach, obecnie doskonale czuje się w Warszawie. Najbardziej lubi fotografować ludzi i pokazywać towarzyszące im emocje. Realizuje się w fotografii modowej i portretowej.PAGAL Creative

www.pagal.pl 
Pagal Creative, to mała rodzinna firma, którą tworzy para fotografików – Eliza i Paweł. Jak sami mówią: „Od najmłodszych lat fotografia była naszym hobby. Nikt wtedy nie przewidywał nawet że będzie się robiło zdjęcia aparatami cyfrowymi, trzeba było kupować radzieckie filmy i nawijać je szpulki kasetek pod kołdrą... Obecnie, dzięki rewolucji cyfrowej, każdy może robić tyle zdjęć ile chce. My staramy się wkładać w to tyle samo pasji i starania jak wtedy gdy na kliszy mieściło się 36 zdjęć i każde było na wagę złota.”

Eliza i Paweł wspierają czynnie Fundację Ostatnia Szansa – Schronisko dla niechcianych i porzuconych psów.           


 

  

ZDJĘCIA Z WYSTAWY

Zdjęcia - Daria Pawęda
 
 
 
 
 
  

Ściana Nadii Mazur
Zdjęcia - Tatiana Pałucka
 

Ściana Tribal Fusion Theater Barbary Ilczuk
Zdjęcia - PAGAL Creative
 
 
 
 
 

Ragana w Kawiarni "Między Książkami"
 
 


2 komentarze:

  1. Pięknie to wszystko razem wyszło! Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym fotograficzno-tanecznym projekcie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. My też się cieszymy, że Twoje zdjęcia dodały życia i kolorów naszej wystawie:)

    OdpowiedzUsuń